Menu

Tech-info

Wypełnienia drzwiowe VP trend

Produkujemy w wykonaniu plastykowym (ABS), HPL, aluminium-plastykowym oraz aluminiowym.

Wykonanie podstawowe

Rdzeń wypełnienia produkujemy z warstwy polistyrenu ekstrudowanego (XPS) o grubości 20 mm. Jest to materiał, który jest lekki oraz oporny wobec wpływów starzenia się i zabezpiecza dobre cechy izolacyjne wypełnień drzwiowych. Rdzeń ten przeznaczony jest dla plastykowych (ABS) wypełnień drzwiowych o kolorze białym, dla wypełnień drzwiowych HPL, dla aluminium-plastykowych przekrywających oraz dla aluminiowych wypełnień drzwiowych.

Wykonanie usztywnione

Produkujemy go dla ulepszenia oporności mechanicznej. Większa sztywność rozwiązana jest u plastykowych (ABS) wypełnień drzwiowych poprzez częściową zamianę warstwy izolacyjnej XPS płytą z hartowanej mieszanki poliuretanowej (TPR) o grubości 10 mm. Konstrukcja ta jest obowiązkowa dla plastykowych (ABS) wypełnień drzwiowych z rysunkiem (drewna). Obowiązuje ona również dla modeli z wypełnieniami o dwu kolorach – od K101 do K112.

Wykonanie ugrubione

Osiągamy go poprzez rozszerzanie warstwy izolacyjnej XPS, co zabezpiecza ulepszenie wartości współczynnika przechodzenia ciepła.

Wykonanie przekrywające

Zewnętrzną stronę licową (przekrywającą) produkujemy z płyty aluminiowej o grubości 2 mm. Zewnętrzna powierzchnia blachy aluminiowej opracowana jest lub lakierowaniem proszkowym, lub powlekamy ją folią dekoracyjną. Powierzchnię można też opracować anodyzowaniem lub lakierem specjalnym. Wewnętrzna strona (nie przekrywająca) licowa wyprodukowana jest dla drzwi aluminiowych z blachy aluminiowej o grubości podstawowej 1,5 mm i dla drzwi plastykowych z płyty plastykowej (ABS) o grubości 2 mm, zewnętrzną warstwą której jest akryl (PMMA) lub folia dekoracyjna. Wszystkie wypełnienia aluminiowe serii B można wykonać również jako obustronnie przekrywające (przekrywają ramę skrzydła drzwi po obustronach).

Dla ekstremalnie obciążanych drzwi

Dla restauracji, biur, budynków publicznych itp. przeznaczone jest przede wszystkim wypełnienie z rdzeniem z płyty z hartowanej mieszanki poliuretanowej (TPR) o grubości 20 mm. Dane wykonanie wypełnienia jednak, z powodu wyższej wartości współczynniku przechodzenia ciepła, nie jest objęte ważnymi certyfikatami firmy VP trend s. r. o. na wypełnienia drzwiowe z tworzyw sztucznych oraz posiada ono niektóre cechy specjalne i odrębności od wykonania standardowego.